طراحی گرافیک از ایده پردازی تا اجرای پروژه های تبلیغاتی | نمونه کارها | هزینه آنلاین
031-32640997

طراحی و ساخت بج سینه

بج سینه-نشان سینه-مدال-مرکز تخصصی تولید بج سینه
بچ سینه یا همان نشانه سینه نمادی از وابستگی اشخاص به ارگان و سازمان خود است. این محصول با عناوین دیگری همچون اتیکت سینه|سنجاق سینه و گل سینه نیز شناخته می شود. در همین راستا چاپ منجی افتخار دارد با طراحی و ساخت این محصول برای سازمان ها و ارگان های دولتی و خصوصی یکی از پیشگامان تولید این محصول باشد.
 

بج برنجی طلایی و بج برنجی نقره ای ، عموماً به شکل مات و براق ساخته می شوند ولی امکان ساخت بج برنجی رنگی هم وجود دارد .

پشت بج سینه را معمولاً سوزن و کلیپس می زنند . در بج بزرگ هم می توان از آهن ربا استفاده گرد . تا این جا به لحاظ قرار گیری ، دو نوع بج سینه داشته ایم . یکی بج سینه آهنربایی و دیگری بج سینه سوزنی . از سوزن می شود در تمام انواع بج سینه استفاده نمود ؛ هرچند که سوزن بج سینه قدری ضخیم است و بافت پارچه لباس را از بین می برد ؛ با توجه به این که بج سینه همراه با لباس های رسمی مانند کت و شلوار مورد استفاده قرار می گیرد ، باید احتیاط هایی بر آن لحاظ گردد . راهکار جایگزین ، استفاده از بج سینه آهنربایی است . استفاده از بج سینه آهنربایی ، یک محدودیت دارد و آن هم اندازه آهن ربای سبز ( green magnet ) است که پشت آن قرار می گیرد . بج ها باید از حدود دو سانت مربع بزرگتر باشند تا بتوان این مگنت ها را روی آن ها سوار کرد و لباس های رسمی را از آسیب سوزن بج سینه فلزی سوزنی در امان نگاه داشت .

برخی از بج سینه ها ، یک رویه از جنس پلی استر دارند که عموماً به خاطر محافظت از بج سینه ، براق شدن و ماندگاری بیشتر مورد استفاده قرار می گیرد . تولید بج سینه کاری نیست که بتوان در فضای اداری انجام داد و حتماً به کارگاه ساخت بج سینه نیاز است . عموماً این حرفه را تحت عنوان پلاک سازی می شناسند .

انواع بج سینه دیگر عبارتند از بج سینه پلاستیکی| بج سینه پلکسی| بج سینه لیزری| بج سینه مولتی استایل و بج سینه آلمینیومی ؛ البته با کمی اغماض ، شاید بشود پیکسل را هم در خانواده بج سینه ها جای داد .

بج لیزری هم یکی از دیگر انواع بج سینه است . در واقع لیزر با حک کردن روی فلز بج فلزی ، طرح مورد نظر را اجرا می کند . از این رو این بج را بج سینه لیزری می نامند .

ساخت بج سینه در انواع گوناگون از جمله بج سینه نگین دار که بیشــــتر در بج سینه مذهبی به کار می روند ،  بج سینه برشکاری ( با دست و برش بج توسط استادکاران این حرفه ) | بج سینه ریخته گری    (foundry)  ( بج سینه ریختگری ) | بج سینه آنادایز|بج سینه مولتی و بج سینه پلکسی ، از قواعد ساخت دیگری پیروی می کنند . در واقع نحوه ساخت بج سینه ، نوع به نوع متفاوت است . در ادامه ، توضیحاتی در این باره ارائه می شود .

بج سینه ریختگری و بج سینه برشکاری با دست را می توان بج مهجور نامیــــــد و این نوع بج ها کمتر سفارش داده می شوند . چــــــــــــــــــــــرا که عموم این بج ها ، بج سینه مذهبی و بج سینه اسامی معصومین ، مانند بج سینه یا حسین هستند و به صورت پیش ساخته در بازار موجود هستند . لذا کسانی که قصد خرید دارند ، سفارش خود را به صورت آماده تهیه کرده و منتظر زمان آماده سازی بج سینه نمی شوند . بازار فصلی بج سینه مذهبی ، در ایام محرم و اربعین حسینی است . در این ایام ، بج سینه محرم متقاضیان زیادی پیدا می کند . بعضی از این بج های سینه ، بج سینه نگین دار هستند . نگین روی بج سینه زیبایی مضاعف به بج سینه می بخشد .

بچ چاپی

چاپ آرم و لوگوی شرکت ها به همراه تصاویر مورد نظر شما بر روی آلومینیوم به صورت بچ سینه بدون محدودیت در رنگ و تعداد.نصب آسان بصورت آهنربایی جهت استفاده آقایان و خانم ها (بدون سوراخ شدن لباس)

بج سینه انواع گوناگونی دارد . ازجمله :
بج سینه فلزی که خود شامل بج سینه استیل ، بج سینه آلمینیومی و بج سینه برنجی  ( بج سینه برنج ) می شود و آبکاری بج سینه می تواند به رنگ طلایی یا نقره ای باشد . عموم بج های فلزی برشکاری دارند . این که دور لوگو یا نوشته روی بج در بیاید ، مربوط به همین قسمت برش کاری است . ترفند دیگری که در ساخت بج سینه به کار می رود ، مات و براق کردن قسمت های گوناگون بج است . در واقع تولید بج سینه فلزی شامل روش های مختلفی است که این شکل از مات و براق کردن ، یکی از مراحل تولید بج سینه است . روش یا مرحله دیگر ساخت بج سینه فلزی ، اسید کاری است . اسیدکاری بج سینه هم یکی از روش های پیاده سازی طرح است. روی بج را می توان رنگی کرد و بج سینه رنگی ساخت . بج سینه تک رنگ  ، بج سینه دو رنگ ، بج سینه سه رنگ و بج سینه چند رنگ . بج سینه برنجی ، مانند سایر انواع بج سینه ، محدودیت هایی در ساخت و اجرا دارد . برای انتخاب بهترین بج سینه ، از مشاوره کارشناسان فروش چاپ و تبلیغات منجی استفاده کرده و مناسب ترین برج سینه که همسو و سازگار با اجرای طرح روی بج سینه را انتخاب کنید .

لیست قیمت بج سینه یکی از طولانی ترین لیست های قیمت است زیرا بج سینه تنوع بسیار زیادی دارد و لیست قیمت بج فلزی تنها قسمتی از فهرست اصلی لیست قیمت انواع بج سینه است.فراموش نشود فرمت طرح ارسالی برای ساخت بج سینه باید cdr یا همان corel باشد
( medal – metal medal – badge – advertising badge – print on badge – badge printing – print on medal )

ساختن بج سینه یک کار تخصصی است و کسانی که ساخت بج را انجام می دهند ، در دوره آموزش ساخت بج سینه شرکت کرده اند.

استاندارد بج سینه ، به نوعی جهانی است و زبان مشترکی در ملاقات های رسمی به حساب می آید . مثلاً مدیران ارشد سازمان ها یا دیپلمات ها و مقامات سیاسی کشور ها در ملاقات های خود از بج سینه لوگو سازمان خود یا بج سینه پرچم کشورشان استفاده می کنند . البته شاید بشود کاربرد بج سینه در دیگر فضاها را نیز یافت.

بج سینه پرچم کشورها به صورت آماده وجود دارد . با این حال اگر برای برنامه های بین المللی سفارت ها نیاز به تعداد زیادی از این بج سینه کشور ها باشد ، باید سفارش ساخت آن را ثبت کرد . بج سینه ایران از این پیش شرط مستثناست و به دلیل کثرت تولید بج سینه پرچم ایران و بج سینه نقشه ایران به راحتی در بازار یافت می شود ؛ اما مسئله بج سینه اختصاصی کاملاً بحثی جداست و برای سفارش بج سینه لوگو سازمانی و بج سینه برند باید به صورت جداگانه این سفارش بج سینه تبلیغاتی را ثبت کرد تا بتوان بج تبلیغاتی را در برنامه پیش رو هدیه داد .

فرایند تعیین قیمت بج سینه کار آسانی است به شرط آن که برای استعلام قیمت بج سینه ، موارد زیر از قبل مشخص باشد . اول جنس بج سینه . دوم اندازه بج سینه . سوم تعداد رنگ بج سینه . چهارم تعداد بج سینه ( تیراژ بج سینه ) . پنجم نیازمند برش و آبکاری بودن جهت فرم دهی بج سینه و سایر موارد . ششم مدت زمان درخواستی برای تحویل فوری بج سینه .( ساخت بج سینه فوری) . چون تعرفه بج سینه ثابت نیست و فرمول محاسبه قیمت بج سینه وجود ندارد ، نیاز است که موارد مذکور مشخص شود و اگر این موارد مشخص شود ، قیمت بج سینه به دست می آید.

ارسال دیدگاه